Witamy w drugim odcinku Kuriera Gocławskiego!.

Chcecie dowiedzieć się co na Gocławiu, jak minął nam tydzień, co się działo ?

Zobaczcie sami.

            Tydzień zaczeliśmy od bardzo lubianych przez dzieci zajęć w stolarni FabLab Wbijaj! Grupa wychowanków, wraz z wujkiem  wykonała piękne, drewniane ptaki. Wracamy na Starą 4 już za tydzień 😊

            Kolejny dzień w Ognisku był również bardzo ciekawy. Na zajęciach plastycznych połączonych z arteterapią dzieci wykonały kasztanowe ludziki, pojazdy, itp. Wszyscy  wykazali się ogromną kreatywnością w trakcie tworzenia kasztanowego świata- stworzyliśmy nawet kasztanową ciocię Karolinę i kasztanowe hantle do treningu!

            W środę odbyły się zajęcia fimowe, na których w ramach głosowania społeczności oglądaliśmy "Wpuszczeni w kanał". W tym dniu przygotowalismy również fit ciasto "Blondi"dla naszych czwartkowych gości. Gównymi składnikami ciasta były daktyle, biała fasola oraz gorzka czekolada ( którą szczerze UWIELBIAMY <3). Czyli zdrowo i pysznie, tak jak lubimy.

            Na koniec tygodnia w Ognisku odbyło się zebranie organizacyjne z rodzicami. Była to świetna okazja do zapoznania się bliżej, rozmowy o wychowankach i integracji. Na zebranie zgodnie z Gocławską tradycją  przygotowaliśmy poczęstunek, który skradł podniebienia  i serca rodziców. W czwartek również grupa kochająca śpiew wybrała się do FabLab Pobite Gary, gdzie dzieci mogły wziąć  udział a w zajęciach wokalnych oraz wykonać drobny performance na bębnach pod batutą wujka Tomka.

            Tydzień zakończyliśmy luźnymi wspólnymi grami i zabawami. Był to również dzień piękności w Ognisku, ciocie i dziewczynki miały okazję tworzyć piękne fryzury 😊