„Kurier Gocławski” - nr 4

Witajcie ponownie w kolejnym odcinku Kuriera Gocławskiego!

W tym tygodniu działo się bardzo dużo, mieliśmy wielu gości i radosne świętowanie... sami zobaczcie!

W poniedziałek część z nas pojechała do FabLab Wbijaj, gdzie każdy miał możliwość samodzielnie wykonać z drewna lampion. Podróż na Starą 4  umilała nam piękna aura październikowego popołudnia.

We wtorek po raz kolejny odwiedził nas wujek Stan, który co miesiąc przyjeżdża do nas i przygotowuje do jedzenia coś nietypowego, czego nie mamy możliwości jeść na co dzień. Tym razem mogliśmy cieszyć nasze podniebienia smakiem makaronu Pad thai, słynnego dania kuchni tajskiej, które dla wielu z nas było czymś nowym i zaskakującym. Kiedy już wszyscy mieli pełne brzuchy, po medytacji i 15 minutach dla rozwoju, wspólnie obejrzeliśmy film - ku uciesze wszyskich ogniskowców.

W środę od samego rana oczekiwaliśmy z niecierpliwością na naszych gości – pomocników św. Mikołaja z firmy 7N. Dwie panie przyjechały do nas, żeby wraz z dziećmi stworzyć kartki świąteczne. Czekał na nie drobny poczęstunek w postaci świeżo wyciśniętego soku z owoców, oraz pysznego fit ciasta przygotowanego w Ognisku przez ciocię Ewelinę i kilkoro dzieci.

Warsztaty plastyczne przebiegały w atmosferze skupienia, a efekt końcowy zadowolił zarówno samych młodych artystów, jak i naszych gości. Najpiękniejsza kartka zostanie przerobiona na formę elektroniczną przez grafików firmy 7N, a następnie wysłana do setek klientów firmy. Czekamy z niecierpliwością na wytypowanie zwycięskiej kartki! 

W czwartek, podczas gdy część z nas pojechała do FabLabu Pobite Gary, pozostali Ogniskowcy przywitali kolejnych gości – Geografów, którzy tym razem przyjechali do nas z opowieścią o Saharze. Po slajdowisku wszyscy uczestnicy wykonali prace plastyczne przedstawiające wielbłądy.

Z kolei w FabLabie tym razem czekała na nas niespodzianka – koncert filharmonii pt.: „Pod niebiem Paryża”. Później odbyły się lekcje śpiewu, podczas których młodzi wokaliści mieli możliwość ćwiczyć brzmienie swoich głosów.

Piątek był dniem szczególnym z racji święta cioci Agaty i Eweliny, które obchodziły swoje urodziny. Poranek zaczął się wesoło razem z maluszkami, które w ramach zajęć „Chatka Kilkulatka” bawiły się z ciocią Mileną – logopedą.

Później, gdy przyszły wszystkie starszaki, po obiedzie wspólnie świętowaliśmy wraz z naszymi Jubilatkami. Niektórzy nawet postarali się o kwiatka dla cioci Agaty, która właśnie tego dnia miała urodziny ;) A na koniec wszyscy razem zabraliśmy się za przygotowanie elementów dekoracji na Halloween, które odbędzie się już w najbliższą środę w Ognisku Gocław.