Kurier Gocławski – nr 6

            Kochani witamy w kolejnym, szóstym już odcinku naszego "Kuriera Gocławskiego”

Tym razem poniedziałek był wolnym dniem- stąd publikacja w środę 😊!

            Tydzień zaczeliśmy od zajęć psychoedukacyjnych z ciocią Martyną, które polegały na badaniu tajników wiedzy dotyczących emocji.

 Poniedziałek był również dniem wyjścia na pizzę październikowych liderów. Grupa liderów miesiąca wraz z ciocią Karoliną wybrałą się w nagrodę  do pizzeri DaGrasso na pyszną i zupełnie nie zdrową pizze. Była to miła odmiana od codziennego fit odżywiania w Ognisku, i doskonała okazja by pobyć ze sobą w miłej atmosferze.

            Kolejny dzień w Ognisku był również bardzo ciekawy. Rano odbyły się zajęcia z Klubu Malucha a popołudniu Ciocia Agata na zajęciach plastycznych zabrała wszystkich w magiczny świat świąt. Na zajęciach plastycznych połączonych z arterapią dzieci wykonały piękne kolorowe bombki, które będą słyżyć jako świąteczna dekoracja. Ciekawe w jaki magiczny świat zabierze Nas kolejnym razem? Dowiemy się już niedługo.

            A co działo się w środę ? Tego dnia po medytacji i "piętnastu minutach dla siebie" odbyły się zajęcia psychoedukacyjne z ciocią Martyną w ramach projektu "Ognisko +".  W tym dniu również znaleźliśmy czas na układanie puzzli, wspólne gry i zabawy. A na zakończenie dnia ciocia Agata wraz ze swoją grupą socjoterapeutyczną zaczęła pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z socjoterapii.

            Czwartek był dla Nas również bardzo wyjątkowy i nietypowy, a to dzięki wspaniałamu koncertowi, w którym mieliśmy zaszczyt brać udział. Dzięki zaproszeniu cioci Kingi z Ogniska Grochów, mogliśmy wybrać się do nich by wspólnie uczestniczyć w koncercie. Poznaliśmy na nim różne instrumenty muzyczne, usłyszeliśmy piękną opowieść o żołmierzu, jego ukochanej i manipulującym go szatanie. Po koncercie mieliśmy możliwość integrowania się z dziećmi z Ogniska Grochów  oraz poczęstowania się pysznymii ciasteczkami. Tego dnia również odbyły się pierwsze  zajęcia socjoterapii z ciocią Eweliną.

            Tydzień zakończyliśmy zajęciami z Klubu Malucha. A koniec intensywnego tygodnia zajęcia filomowe. W ten piątek w ramach wspołnego głosowania zwyciężył film "Kapitan Majtas- pierwszy większy film"

             To już wszystko w dzisiejszym odcinku, zapraszamy na kolejny już za tydzień.

 Do zobaczenia !