"Kurier Gocławski"  nr 7 

Kolejny ciekawy tydzień za nami – mimo, że trwał tylko cztery dni, działo się naprawdę dużo. Zapraszamy do relacji!


Wtorek zaczęliśmy od spotkania z naszymi najmłodszymi uczestnikami, organizując zajęcia w ramach Klubu Malucha. Naszym "klubowiczom" najbardziej podobały się zajęcia taneczne i plastyczne, które prowadziły ciocie Ewelina i Martyna.


We wtorkowe popołudnie wraz z ciocią Agatą wydzieraliśmy choinki, przygotowując się do wigilijnego udekorowania Ogniska. Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy – wy możecie je zobaczyć w zamieszczonej poniżej relacji fotograficznej. Na koniec tradycyjnie, jak co tydzień, wspólnie z wujkiem Tomkiem śpiewaliśmy popularne piosenki, tym razem mieliśmy nawet debiutantów.


Środa to bardzo intensywny dzień w naszym Ognisku, każdy tu znajdzie coś dla siebie. Zaczęliśmy od bardzo lubianych i popularnych w Ognisku zajęć kulinarnych. Tym razem przygotowywaliśmy banany i jabłka z masłem orzechowym i pestkami słonecznika. Było pysznie i słodko. Ciocia Agata i ciocia Ewelina zorganizowały zajęcia socjoterapeutyczne dla swoich grup. W tym czasie  odbyły się także zajęcia perkusyjnie w Fablabie "Pobite gary".


Dniem na który wszyscy w Ognisku czekaliśmy z niecierpliwością był czwartek. Ciocia Karolina zaplanowała wtedy społeczność, podczas której mieliśmy się dowiedzieć, jaką wartość będą miały prezenty, które dostaniemy od Świętego Mikołaja. Każdy z nas miał świadomość, że zależało to od naszego zaangażowania w życie Ogniska, frekwencji, uczestnictwa w zajęciach a także  ogniskowego stażu, mimo to nie obyło się bez emocji. Na szczęście okazało się, że nawet w trudnych chwilach są koledzy, którzy pocieszą i wesprą dobrym słowem.
Podczas społeczności ciocia Karolina ogłosiła, że konkurs na kartkę świąteczną organizowany przez naszego "Świętego Mikołaja" wygrała Maja, bardzo jej gratulujemy tego wyróżnienia.


Po społeczności ciocia Martyna zorganizowała zajęcia psychoedukacyjne na których wspólnie robiliśmy antystresowe gniotki a część z nas zajęła się jeszcze pisaniem i kolorowaniem listów do Świętego Mikołaja. Pozostali pojechali z wujkiem Tomkiem na zajęcia muzyczne do Fablabu "Pobite gary", gdzie po zajęciach na salce prób odbyły się warsztaty wokalne.  Dodatkowo odwiedzili nas nasi stali bywalcy - Geografowie :)


Piątek to kolejny dzień w którym gościliśmy nasze "Maluchy". Tym razem ciocia Milena zorganizowała wspólne tańce oraz zabawę z pacynkami. Wszyscy świetnie się bawili – szkoda, że kolejne spotkanie dopiero we wtorek.
Piątek to także ważny dzień dla naszych liderów – ogłoszenie wyników to zawsze ważna sprawa dla nas i wychowawców. Tym razem wyróżnieni otrzymali od cioci Karoliny upominki, będące świadectwem ich zaangażowania na zajęciach jak i  pracy na rzecz Ogniska.
Po społeczności odbyły się zajęcia muzyczne, których celem jest przygotowanie się do... niespodzianki, o której na razie więcej pisać nie będziemy.
Na koniec tego intensywnego tygodnia zrelaksowaliśmy się na zajęciach filmowych oglądając fim "Smerfy.