„Kurier Gocławski” - nr 8

Witajcie w kolejnym odcinku Kuriera Gocławskiego. Za nami kolejny intensywny tydzień. Sami zobaczcie!

Poniedziałek był dniem pełnym wrażeń. Po południu odbyły się zajęcia psychoedukacyjne z ciocią Martyną, na których druga grupa robiła piłeczki antystresowe. Część z nas pojechała z wujkiem Tomkiem do Fablabu „Wbijaj”, gdzie mieliśmy możliwość zrobić swój własny analogowy aparat fotograficzny z drewna! Natomiast ciocia Agata zabrała swoją grupę na pierwsze wyjście z serii wyjśc integracyjnych Ogniska Gocław do Hulakula. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy i po wspólnej grze w kręgle uzupełniliśmy spalone kalorie jedząc pizzę pijąc cole i tańcząc, ponieważ na miejscu odbywała się potańcówka !

We wtorkowy poranek nasi najmłodsi uczestnicy wzięli udział w zajęciach w ramach „Klubu Malucha”, podczas których o ich rozwój ruchowy i sensoryczny zadbały ciocie Ewelina i Martyna.

Tego dnia naszym gościem był wujek Stan. Tym razem mogliśmy cieszyć się smakiem kurczaka po teksańsku i ziemniaków zapiekanych z serem i przyprawami. Wszystko w okamgnieniu zniknęło z naszych talerzy, a uśmiechy jeszcze przez długi czas po jedzeniu gościły z twarzach.

Po jedzeniu odpoczęliśmy chwilę dzięki medytacji i czytaniu książek i zabraliśmy się za dalszy ciąg przygotowań do świąt. Wujek Tomek podczas zajęć muzycznych czuwa nad efektywnym

przebiegiem prób. Nad czym tak intensywnie pracujemy? Dowiedzie się wkrótce :)

W środę w Ognisku odbyły się zajęcia kulinarne. Ogniskowcy wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali pyszne frytki z batatów, buraków i ziemniaków. Sos czosnkowy, który dzieci własnoręcznie zrobiły, wspaniale podkreślał smak tych zdrowych, chrupiących przekąsek. O dziwo okazało się, że każdemu smakują takie zdrowe posiłki i będziemy robić je częściej!

Jak zwykle nie zabrakło też przestrzeni na wspólne gry i zabawy. A po południu odbyły się kolejne zajęcia socjoterapeutyczne z ciocią Agatą i Eweliną.

W czwartek pojechaliśmy do Fablabu „Pobite Gary”. Czas tam spędzony był bardzo intensywny i pełen emocji. Najpierw graliśmy na perkusji, następnie mieliśmy okazję posłuchać koncertu w stylu Rock&Roll i obejrzeć interpretację taneczną. Zatańczyliśmy też razem z instruktorami. Na sam koniec szlifowaliśmy swoje głosy z panią Danielą podczas zajęć z emisji głosu. Ci, którzy zostali w Ognisku wzięli udział w zajęciach psychoedukacyjnych z ciocią Martyną.

W piątek ponownie odbyły się zajęcia w ramach „Klubu Malucha”. Tym razem poprowadziła je ciocia Milena wraz z ciocią Agatą. Maluchy poznawały zjawiska atmosferyczne przy użyciu gazet, a następnie robiły z nich śnieżki. Na koniec poznały części ciała misia, którego wykleiły podczas zajęć plastycznych a to wszystko z okazji ŚWIATOWEGO DNIA MISIA, który miał miejsce 25 listopada :)

Piątek to u nas w Ognisku dzień filmowy, toteż na sam koniec tygodnia odpoczywaliśmy oglądając film „Charlie i Fabryka Czekolady.”