„Kurier Gocławski” - numer 9

Witajcie

Za nami tydzień pełen wrażeń, mimo iż byliśmy ze sobą w Ognisku tylko 4 dni to widzieliśmy się 7.

Zastanawiacie się jak to możliwe?

W piątek wybraliśmy się na cały weekend do piernikowego  miasta. O Naszej wycieczce i przeżyciach z   nią związanych możecie dowiedzieć się w  wydaniu specjalnym Naszego tygodnika  „Kuriera Gocławskiego”, które ukaże się już niebawem. W oczekiwaniu na relację, możecie zastanowić się jakie miasto mogliśmy odwiedzić. Daliśmy już Wam małą podpowiedź.

Wracając do Naszego codziennego Ogniskowego życia, to poniedziałek ,zaczęliśmy już od ostatniego wyjścia integracyjnego do Hulakula. Tym razem wybrała się tam grupa wujka Tomka wraz z ciocią Martyną.  Wszyscy zagrali w kręgle oraz zjedli przepyszną pizzę.

Tym oto wyjściem zakończyliśmy cykl wyjść integracyjnych.  Każdy z Nas mógł lepiej się poznać, spędzić wspólnie czas, a także zbliżyć się do siebie. Był to bardzo cenny czas, który mamy nadzieję, że zaowocuje w przyszłości w Naszej wspólnej pracy.

We wtorek, na zajęciach plastycznych, kontynuowaliśmy tworzenie Naszych świątecznych dekoracji. Tym razem wykonaliśmy Świętego Mikołaja oraz znanego każdemu dziecku renifera Rudolfa z czerwonym  nosem. Nasze Ognisko tym samym  przybiera świątecznych barw, bo w końcu...coraz bliżej święta.

Również w tym dniu ćwiczyliśmy, przygotowywany dla Naszych gości repertuar świąteczny, który przedstawimy już niebawem, a mianowicie  na Naszej Ogniskowej Wigilii.  Nie  możemy się doczekać reakcji gości na Nasz występ.

Środa minęła nam pod znakiem zajęć kulinarnych z fit gotowania. Wspólnie z ciocią Eweliną wykonaliśmy zdrową wersję budyniu z bananami oraz daktylami. Dzień zakończyliśmy zajęciami socjoterapeutycznymi, które mamy nadzieję, iż rozkręciły się na dobre.

W czwartek, każdy z Nas żył już piątkiem. Ekscytacja sięgała zenitu. Każdy nie mógł się doczekać Naszej wspólnej wycieczki, a rozmowom o niej nie było końca. Dzieci zastanawiały się, co zobaczą, z kim będą w pokoju,  jak one będą wyglądać, co będą mogły spróbować oraz co zobaczą.

W tym dniu odbyło się, także  uroczyste święto Ogniska Ursynów czyli jego drugie urodziny, w formie teatralnych wariacji.  Przedstawiciele Ogniska dumnie Nas reprezentowali. Ich zadaniem było przedstawić legendę Wars i Sawa. Dzieci ze wszystkich Ognisk wykazały się bardzo dużym talentem aktorskim oraz odwagą. Po przedstawieniach, czekał na nas pyszny poczęstunek. Bardzo dziękujemy Ognisku za zaproszenie i jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :)!

Na dziś już tyle, obserwujcie Nas a na pewno nic Was nie ominie. Do usłyszenia!