„Kurier Gocławski” nr 11

Witajcie Drodzy Czytelnicy! Pewnie jesteście ciekawi co się u nas działo w ciągu ostatniego tygodnia? ...no to zapraszamy Was do naszego świątecznego, gocławskiego zakątka.

Jak zapewne pamiętacie z poprzedniego numeru kuriera, w piątek piekliśmy pierniczki w Ognisku. W poniedziałkowe popołudnie zajęliśmy się ich ozdabianiem – bardzo się do tego przyłożyliśmy, bo to przecież prezent dla naszych rodziców na nadchodzącą wielkimi krokami ogniskową Wigilię. Podczas ozdabiania pierniczków, mieliśmy dużo czasu na wspaniałe rozmowy z ciociami, ale także między sobą. To był bardzo cenny czas dla nas :)

Tego dnia nie zabrakło także przestrzeni na zajęcia psychoedukacyjne z ciocią Martyną, podczas których poprzez różne gry i zabawy zgłębialiśmy tajniki wiedzy o nas samych i o tym, co się w nas dzieje. Na sam koniec dnia przećwiczyliśmy program artystyczny, który zostanie zaprezentowany naszym gościom w sobotę.

Wtorek jak zwykle rozpoczął się radosnym tupotem małych nóżek naszych najmłodszych uczestników. W ramach zajęć „Klub Malucha” dzieci z pomocą rodziców i cioć, rozwijały swoją motorykę małą podczas zajęć plastycznych, gdzie królowała plastelina i bombki. Nie zabrakło też tańców i baniek mydlanych, a co za tym idzie mnóstwa uśmiechniętych buziek.

Popołudnie z naszymi starszymi Ogniskowcami upływało w bardzo świątecznej i artystycznej atmosferze. Ozdabialiśmy wspólnie pozostałe pierniczki i ćwiczyliśmy w dalszym ciągu wszystkie elementy występu, a na koniec już mocno rozśpiewani, wzięliśmy udział w zajęciach wokalnych pod kierownictwem wujka Tomka.

W środę w Ognisku pachniało wspaniale! A to za sprawą pasztecików z kapustą i grzybami, które ciocia Monika przy odrobinie pomocy wykonała z wujkiem Stanem. A my, jak już lekcje były odrobione, mogliśmy pomóc ciociom i wujkowi w ozdabianiu Ogniska. Na ścianach zawitały śnieżynki, które wcześniej wspólnie wycinaliśmy i malowane przez nas drewniane ozdoby. Później dalej dochodziliśmy do perfekcji z naszym programem artystycznym... Środa to szczególny dzień, bo każdy kto chodzi, ten wie, że jej zwieńczeniem jest socjoterapia z ciocią Agatą i Eweliną ;)

A co było w czwartek? Po południu część z nas miała zajęcia psychoedukacyjne z ciocią Martyną. Może Was zaskoczę, ale znów mieliśmy próbę... tym razem generalną! Przecież chcemy dobrze wypaść w sobotę przed naszymi rodzicami, no i przed dyrekcją rzecz jasna.

Piątek różnił się znacznie od pozostałych dni w tym tygodniu, ponieważ ciocie i wujek przygotowywali przestrzeń na okoliczność Ogniskowej Wigilii. Część z nas przyszła po szkole, aby pomóc w porządkach i przygotowaniach na nadchodzący wielki dzień.

No i sobota! Wigilia! Któż jej nie wyczekiwał? Tego dnia wszyscy goście w pięknych strojach i w jeszcze wspanialszych nastrojach odwiedzili nas, by wspólnie z nami świętować. Naszymi gośćmi byli Pan dyrektor Jarosław Adamczuk, Pani wice dyrektor Bożena Przybyszewska, ksiądz diakon z pobliskiej parafii, no i rzecz nasi kochani Ogniskowcy wraz z rodzinami. Po powitaniu gości i przemowie Pana Jarosława oraz księdza, nadszedł czas na naszą niespodziankę, nad którą tak intensywnie pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie. Zaśpiewaliśmy dla naszych gości dwie pastorałki i kolędę, co przeplataliśmy wierszami recytowanymi z dbałością o każde wypowiadane „ą” i „ę” ;) Piosenki śpiewali nie tylko wychowankowie, ale i cala kadra Ogniska Gocław! Występ spodobał się rodzicom i gościom, za co  dostaliśmy gromkie brawa, a potem nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem. Stoły były suto zastawione jedzeniem, które przygotowała nasza kadra i rodzice. Było pysznie!

Spokojnie, nic się nie martwcie... Mikołaj też w końcu do nas zawitał. Przy pomocy dwóch zwinnych reniferów rozdał prezenty wszystkim obecnym dzieciom. Ba! Nawet ciocie i wujek dostali prezenty. Wygląda na to, że wszyscy w tym roku byliśmy grzeczni.   

Serdecznie dziękujemy firmie 7N za wsparcie naszego Mikołaja, a także wszystkim zgromadzonym w tym wyjątkowym dla nas dniu. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten miły sobotni dzień w tak dobrej i rodzinnej atmosferze.  Dziękujemy także dyrekcji za miłe odwiedziny i zapraszamy częściej ! :)

dziekujemy także Panu  Rafałowi za super zdjęcia!