"Kurier Gocławski" – nr 12

Witajcie w Nowym Roku!!!


Przerwa świąteczno – noworoczna to czas dla rodziny, czas odpoczynku i "ładowania akumulatorów" przed wyzwaniami czekającymi nas w Nowym Roku.
Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych postanowień noworocznych – my mamy głowy pełne planów ale... od razu zdradzać wszytkiego nie możemy. Każdy przecież lubi niespodzianki.

Nowy rok w Ognisku Gocław rozpoczęliśmy od przywitania naszych najmłodszych ogniskowców. Dzieci z Klubu Malucha w asyscie rodziców i opiekunów pojawiły się liczną grupą. Całe przedpołudnie minęło nam szybko, w rytm muzyki i tańca.

Po południu Ciocia Agata zorganizowała zajęcia plastyczne – wszyscy rysowaliśmy nasze postanowienia noworoczne a później opowiadaliśmy sobie nawzajem o naszych planach i zamierzeniach.
Po zajęciach plastycznych przyszedł czas na śpiewanie. Jako, że cały grudzień na zajęciach ćwiczyliśmy piosenki na przedstawienie wigilijne, tym razem dla odmiany śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki popowe. Te, które towarzyszyły nam przez cały miniony rok. Było bardzo wesoło, zdarzył się także jeden debiut wokalny w Ognisku – na odwagę zebrała się Ola, za co została nagrodzona gromkimi brawami.

W środę na życzenie naszych "wokalistów" wujek Tomek przygotował kolejne zajęcia, podczas których śpiewaliśmy nowe, "premierowe" piosenki. Ciocia Ewelina zorganizowała zajęcia kulinarne, których efektem były dzbanki pełne świeżego soku. Oczywiście cały sok wypiliśmy jeszcze tego samego dnia.
Na koniec odbyły się zajęcie socjoterapeutyczne w dwóch grupach, prowadzone przez ciocię Ewelinę i ciocię Agatę.

Czwartek to dzień, na który pewna stała grupa ogniskowców czeka zawsze z wypiekami na twarzy. Wtedy właśnie jeździmy do muzycznego Fablabu "Pobite Gary", gdzie czeka na nas pani Daniela – nasza instruktor od śpiewu. Kolejny raz ostro ćwiczyliśmy, bo przygotowujemy dla Was pewną niespodziankę. Tradycyjnie odwiedziliśmy także salę prób, na której graliśmy na pekusji, gitarach i przeszkadzajkach. Ci którzy zostali w Ognisku równiez się nie nudzili – ciocia Martyna przgotowała dla nas zajęcia psychoedukacyjne.

W piątek po raz kolejny gościliśmy nasze maluchy. Największym hitem, były tańce do ulubionych piosenek naszych milusińskich.
Tego dnia odbyła się także pierwsza ważna premiera w tym roku. Były to zajęcia filmowe w atmosferze prawdziwego kina. Wujkowie z ekipy technicznej zamontowali nam ekran i obejrzeliśmy film "Cudowny Chłopak" za pomocą projektora, który wyświetlał obraz na wielkim ekranie. Bardzo podobał nam się taki sposób oglądania i nie możemy się doczekać kolejnej projekcji.


Nasz tydzień nie zakończył się na piątku – o nie! W sobotę popołudniu udaliśmy się wszyscy do teatru RAMPA na warszawski Targówek obejrzeć przedstawienie „Opowieść Wigilijna”  

Wszyscy byli zachwyceni.. a czas w teatrze minął niepostrzeżenie szybko :) Dodatkowo zaprosiliśmy na wyjście z nami ciocie Monikę wraz z ekipa z ogniska Praga :)! To się nazywa integracja !