„Kurier Gocławski” - numer 13

Witajcie kochani! :)

Możemy śmiało stwierdzić że rok 2020 rozkręcił się na dobre. Mimo, iż stoi jeszcze u nas choinka to powoli ucicha rozmowa na temat  naszych  świątecznych  przeżyć, a zamiast tego zaczynamy snuć  plany  na przyszłość. Nie uwierzycie, ale  w  rozmowach dzieci pojawia się już nawet temat wakacyjnego obozu. Śmiało możemy stwierdzić że wróciliśmy ze dwojoną siłą.

Zastanawiacie się pewnie co  ciekawego wydarzyło się w Ognisku w tym tygodniu?

We wtorek wprowadziliśmy do Naszego Ogniska pewną nowość. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Nasze Ognisko otrzymało w prezencie od Naszego Pana Dyrektora Jarosława Adamczuka książkę  - „365 faktów o pszczołach”. Lektura ta zawiera  w sobie  informacje podstawowe, jak i mało znane lub całkiem nieznane fakty, niesamowite ciekawostki i szczególiki dotyczące pszczelarstwa i samej pszczoły miodnej. Nasi podopieczni szybko domyślili się że informacje będziemy dozować i  każdego dnia na Naszym wspólnym czytaniu - „Chwili dla siebie”  będziemy czytać po jednej ciekawostce  z życia pszczół. A wiecie co jest najlepsze? Że pod koniec tygodnia ustawiły się kolejki chętnych do czytania, To utwierdziło  Nas w przekonaniu że był to wspaniały pomysł, a pszczoły zostaną z Nami w Ognisku na dłużej. Bardzo dziękujemy Panu Jarosławowi Adamczukowi za tak wspaniały prezent!

Ponad to w Ognisku jak zawsze wiele się dzieje. Na nudę nie możemy narzekać.

Standardowo byliśmy w Fablab Wbijaj! oraz PobiteGary! Trenować umiejętności motoryczne ale także i wokalne !

Na zajęciach plastycznych podopieczni zatęsknili za zimą i narysowali piękne zimowe krajobrazy oraz bałwanki. Już wszyscy nie możemy doczekać się aby ulepić prawdziwego, dużego  bałwana przed Naszym Ogniskiem. 

W piątek podczas wspólnego seansu filmowego filmu pt. „Benji” zajadaliśmy się pysznymi fit ciasteczkami maślanymi, które samodzielnie wykonaliśmy na Naszych zajęciach kulinarnych. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że  słodycze wcale nie muszą być niezdrowe  :)

Ponad to w  tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Krzysia. Jeszcze raz życzymy mu wszystkiego, wszystkiego co  najlepsze! Niech Nam żyje STO LAT, a także przywitaliśmy w Naszym gronie Nowych Ogniskowców – Erika oraz Wiktorię. Mamy nadzieję, że przed Nami wiele wspólnych, radosnych chwil w Ognisku.

W Klubie Malucha w tym tygodniu było bardzo dużo śmiechu i zabawy. Maluszki uczyły się ze sobą współpracować poprzez wspólne zabawy chustą animacyjną Klanzy, a także zbijanie balonów, zamiatanie liści, moczenie stóp na Naszej interaktywnej podłodze. Oczywiście nie zabrakło wspólnego śpiewania i tańców dzieci ze swoimi opiekunami

Do usłyszenia już za tydzień!