Kurier Gocławski – nr 14

            Kochani witamy w kolejnym, czternastym już odcinku naszego " Kuriera".

            Ogniskowy tydzień zaczeliśmy oczywiście od naszych codziennych medytacji, a po nich nowość jaką wprowadziliśmy do ogniska "365 faktów o pszczołach". Dzięki tej lekturze dowiadujemy się ciekawych rzeczy na temat pszczół i ich funkcjonowania. Gdy już dowiemy się ciekawostek na temat tych owadów, przechodzimy do " 15 minut dla siebie" gdzie czytamy  książki lektury lub przypominamy sobie informacje z lekcji. Później przechodzimy do zajęć psychoedukacyjnych z ciocią Martyną.

            Kolejny dzień w Ognisku zaczyna się również bardzo ciekawie. Rano zajęcia z Klubu Malucha, na których uczestnicy wraz z opiekunami w tym tygodniu mieli możliwość kreatywnej zabawy piaskiem kinetycznym. Dzieciaki uwielbiają tą zabawę, dorośli również więc piasek pochłonął wszystkich, później chwila na tańce i zabawy. A co działo się popołudniu w Ognisku ? Co przygotowała  ciocia Agata na zajęciach plastycznych ?  Z okazji Święta Babci i Dziadka wychowankowie namalowali obrazki, w własnoręcznie przytowowanych ramkach, którymi później zostali obrarowani babcie oraz dziadkowie.

            A co u Nas działo się w środę? Tego dnia po medytacji, "15 minutach dla siebie" odbyła się społeczność. Była to dla Nas wyjątkowa społęczność, ponieważ ciocia Karolina przedstawiła liderów poprzedniego miesiąca oraz wraz z wujkiem Tomkiem poinformowała Nas o zmianie jaka Nas czeka. Wujek Tomek poinformował nas o zmianie pracy. Informacja ta wywołała w nas burzę emocji.

Dziękujemy Wujkowi za ten czas spędzony z Nami, za zajęcia muzyczne, które prowadził, za wszystkie wspólne wyjścia i wyjazdy.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, pomoc w lekcjach, rozmowę i radę, za codzienny uśmiech i wsparcie.

Dziękujemy wujek i życzymy powodzenia i spełnienia w nowej pracy

 Środa to bardzo emocjonujący dzień, po tych wszystkich informacjach przyszedł czas na zajęcia kulinarne, na których przygowaliśmy fit krówki ( z daktyli, mleka w proszku oraz masła orzechowego) oraz świeżo wyciskany sok. Było pysznie, ale to nie koniec. W tym dniu również zajęcia sojcoterapii prowadzone przez ciocię Agatę oraz ciocię Ewelinę.

            W czwartek również bardzo dużo sie działo. Wujek Tomek wraz z kilkoma osobami wyruszli do FabLab "Pobite gary", gdzie mogliśmy uczestniczyć w odbywającym się tam koncercie oraz uczyć się śpiewu pod okiem Pani Danieli. Osoby, które zostały w ognisku, również miały ciekawe popołudnie, dzięki zoorganizowaniu przez ciocię Agatę turnieju gry w Bingo. Dużo dobrej energi, zabawy oraz emocji towrzyszyło nam tego dnia. Potrójnym zwycięscą tym razem okazał się Erik, nasz nowy kolega, któremu serdecznie gratulujemy wygranej.

            A co u Nas działo się w piątek? Zajęcia Klubu Malucha, na których Ciocia Milena wraz z ciocią Agatką wporwdziły najmłodszych w świat muzyki i tańców, gdzie wspólnie tańczyły min. "kaczuszki" "głowa, ramiona, kolana, pięty". A co popołdniu u naszych starszaków? Zajęcia filmowe oraz ostatni dzień w pracy wujka, był to czas podziękowań, pożegnań, przystulasów.

A jak zakończyliśmy nasz tydzień? Wyjątkowo trwał on więcej niż pięć dni. W niedziele odbyły się zajęcia kulinarne  w kawiarni z grami planszowymi Kawadzieścia, ul. Krępowieckiego 10. Mieliśmy możlwość uczestnictwa w profesjonalnych warsztatach kulinarnych pod kierownictwem Pani Joanny, która wprowadziła nas w świat kuchni meksykańskiej. Przygotwaliśmy Chili con carne, czyli jendą z najpopularniejszych potraw meksykańskich,  Tacos,  Salsę oraz pierożki.

            Ten tydzień był dla nas bardzo aktywnym i emocjonalnym tygodniem. Dużo się u Nas działo. A co w kolejnym tygodniu ? Zobaczycie już za tydzień.

Tymczasem to już wszystko w dzisiejszym odcniku. Zapraszamy na kolejne wydanie. Do zobaczenia!