„Kurier Gocławski” – numer 18

 

Witajcie czytelnicy!

Za nami kolejny pełen tydzień  wrażeń. Nie możemy uwierzyć w to, że dni tak szybko nam uciekają. Nim się obejrzymy a za oknem będzie wiosna.

W minionym tygodniu oprócz Naszych wszystkich stałych zajęć takich jak: plastyczne, na których powoli zaczynamy tworzyć wielkanocne dekoracje,  psychoedukacyjne, kulinarne, na których nauczyliśmy się robić zdrowe braunie z bananów i daktyli, socjoterapeutyczne, filmowe, na których obejrzeliśmy bardzo wzruszający film pt. „Był sobie pies 2”  odbyło się kilka dodatkowych atrakcji, o których chcemy Wam opowiedzieć.

Na wtorkowym Klubie Malucha odwiedziła Nas Nasza absolwentka, która  poprowadziła warsztaty dla rodziców z „Pozytywnego Rodzicielstwa”. Rodzice i opiekunowie maluszków z dużym zainteresowaniem słuchali wszystkich rad, niektórzy nawet nagrywali aby móc na spokojnie w domu przeanalizować zdobytą wiedzę. Bardzo dziękujemy za poświęcenie Nam swojego cennego czasu i podzielenie się z Nami wskazówkami dotyczącymi wychowania Naszych maluszków. Mamy nadzieje, że zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości.

W czwartek część dzieci udało się na zajęcia muzyczne w Fab Lab – Pobite Gary, gdzie rozpoczęły one przygotowania pod okiem Pani Danieli, do kolejnego występu artystycznego. Na następnych zajęciach będziemy ćwiczyć wybraną piosenkę i szukać innych do Naszego repertuaru. Czeka Nas dużo pracy, aby znów wspaniale wystąpić przed publicznością.

Nasz miniony tydzień przedłożył się o niedzielę. Cześć Ogniskowców w tym dniu wybrała się z ciocią Eweliną na kulinarne warsztaty. Tym razem padło na wielkanocne potrawy. Pod okiem profesjonalnego kucharza  dzieci wykonały: różowe faszerowane jajka,  babki majonezowe i  czekoladowe jajeczka na bazie ganache. Zastanawiacie się co to takiego ta  ganache?  My już wiemy i możemy się z Wami podzielić tą informacją. Ganache to francuska nazwa na połączanie aksamitnej mieszanki czekolady i śmietany.  Przepisy których się nauczyliśmy z  całą pewnością wykorzystamy podczas przygotowań do Naszej Ogniskowej Wielkanocy.

Myślicie, że to już na tyle? Mamy dobrą wiadomość – to jeszcze nie koniec. 

W niedzielę reprezentacja Ogniska Gocław wraz z ciocią Martyną udała się na uroczyste obchody imienin patrona  Naszych Ognisk wchodzących w skład Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”  - Kazimierza Lisieckiego Dziadka.  Klimat tej uroczystości był niesamowity, po Mszy Świętej na Starym Mieście odbyło się spotkanie obecnych i byłych wychowanków Ognisk, na którym mogliśmy wspólnie śpiewać piosenki, w tym hymn Naszych Ognisk - „Kurier Czerwo” , a także podzielić się Naszymi wspólnymi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że tradycja obchodów imienin Dziadka będzie trwała jeszcze wiele, wiele lat i że  to kiedyś my wystąpimy tam w roli absolwentów.

Na dziś to już koniec! Do usłyszenia już za tydzień!