Ostatnie zajęcia dziennikarskie w naszym Ognisku były pełne emocji. Grupa dziennikarska w składzie: Zuzia, Kuba M., Grzesiek, Emil, Oskar, Kuba K., Adrian, Filip wraz z ciocią Sonią oraz ciocią Kasią wybrała się na wywiad z funkcjonariuszami z Bielańskiego Wydziału Prewencji .

Zanim jednak dotarliśmy na posterunek, ciocia Sonia umówiła nas kilka dni wcześniej telefonicznie, a my opracowaliśmy pytania, dotyczące interesujących nas kwestii.

Podczas „burzy mózgów” mieliśmy mnóstwo pomysłów, jednak finalnie wybraliśmy tylko kilka najlepszych.

Na Komendzie czas upłynął nam aktywnie w miłej atmosferze. Dowiedzieliśmy się m.in skąd pochodzą policyjne odznaki, czy każdy policjant musi mieć prawo jazdy, czy Policja może przyjechać na naszego facebooka, czy policjanci i policjantki mają takie same prawa i obowiązki, na jakiej zasadzie policja na całym świecie współpracuje ze sobą oraz jakimi cechami powinien się odznaczać dobry funkcjonariusz. Policjanci udzielili nam wyczerpujących odpowiedzi, dzięki czemu wyszliśmy w pełni usatysfakcjonowani i bogatsi w nową wiedzę.

Na koniec wszyscy otrzymaliśmy małe upominki. Pan policjant przypomniał nam, że każdy pieszy poruszający się po zmroku musi mieć na sobie odblaskowy element i wręczył nam odblaski, dzięki którym będziemy bezpieczniejsi na drodze.

Spotkanie z funkcjonariuszami na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dla wszystkich zainteresowanych pracą policji mamy dobrą wiadomość- nasz wywiad ukaże się w naszej ogniskowej gazecie „O!".