15.07.2016- 26.07.2016

Nadmorskie wakacje dla dzieci z Bielan były pełne wrażeń i atrakcji. Słoneczna pogoda pozwoliła nam w pełni korzystać z plażowania oraz kąpieli w morzu. Mieliśmy okazję popłynąć również w krótki rejs statkiem.

W tym roku nastawiliśmy się głównie na ruch i aktywność fizyczną.

Założyliśmy, że każdy z uczestników obozu przynajmniej 2 godziny dziennie spędzi aktywnie korzystając z takich form ruchowych jak: zajęcia sportowe z podstawami technik bokserskich, w tym rozgrzewka poranna, piłka nożna, zumba (połączenie zajęć fitness z tańcem), badminton, zajęcia fitness, tenis stołowy, siatkówka plażowa, rowery, marsze i spacery, bilard, koszykówka, zośka, skakanki, gumy, trampolina oraz klasy.

Każdy z uczestników obozu (łącznie z wychowawcami) otrzymał kartę rejestracji dziennej aktywności fizycznej, na której gromadził dzienny zbiorczy „czas” własnej aktywności fizycznej.
Wszyscy, którzy z własnej inicjatywy zebrali przez 10 dni po 2 godziny dziennie „czasu aktywności” otrzymali w nagrodę imienny karnet („60”) na basen do Ośrodka Sportu i Rekreacji M. St. Warszawy w Dzielnicy Żoliborz.

Ponadto uczestniczyliśmy w krótszych wycieczkach pieszych oraz konkursach : sportowych, plastycznych, wiedzy o regionie, zajęciach rozwijających twórcze i logiczne myślenie, zajęciach integracyjnych i poznawczych, treningu samodzielności oraz dodatkowych dyskotekach.

Oprócz zajęć o charakterze sportowym, braliśmy również udział w prowadzonych zajęciach profilaktycznych, podczas których wychowankowie mieli okazję dowiedzieć się po co są regulaminy, jak być bezpiecznym nad wodą, jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, jak się zdrowo odżywiać, w jaki sposób dbać o higienę psychiczną i fizyczną, jakie zagrożenia czyhają w cyberprzestrzeni oraz dlaczego nie warto sięgać po dopalacze i papierosy.

Wielką atrakcją były także cztery wycieczki krajoznawcze.

W Dolinie Charlotty odwiedziliśmy bajkowy zwierzyniec, wodne zoo safari- z przystankiem na wyspie lemurów oraz obejrzeliśmy pokaz karmienia fok z tzw. treningiem medycznym.

 

 

 

Kolejnym punktem była wyprawa do wioski Hobbitów oraz Wikingów, gdzie wzięliśmy udział w dwóch grach terenowych, w których mogliśmy sprawdzić swoją umiejętność współpracy w grupie oraz wykazać się sprytem i kreatywnością.

W wiosce Dzikiego Zachodu w Zieleniewie również czekało dużo zabawy. Przez cały dzień mogliśmy skorzystać z kowbojskiej karuzeli, strzelania z łuku, przejażdżki bryczką, ścianki wspinaczkowej, kuli wodnych, mechanicznego byka rodeo, autodromu, beczki śmiechu, przejażdżki beczkowozem, jazdy autem terenowym oraz crazy cartami. Na zakończenie wszyscy obejrzeliśmy inscenizację pt. „Napad na bank”.

Wyjazd minął nam w przyjemnej atmosferze. Wróciliśmy do Warszawy opaleni i z dużą dawką dobrego humoru.