„- Jesteście fantastyczną ekipą o niesamowitych umiejętnościach i możliwościach. Jako minister cyfryzacji jestem dumny, że programowanie komputerów cieszy się taką popularnością wśród najmłodszych - powiedział minister Andrzej Halicki do dzieci zgromadzonych dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas wielkiego finału II edycji projektu „Mistrzowie Kodowania".


Projekt Mistrzowie Kodowania, uruchomiony przez firmę Samsung Electronics Polska wspólnie z partnerami, polega na upowszechnianie nauki programowania w polskich szkołach.


W finale, który stanowił ukoronowanie drugiej edycji programu udział wzięły reprezentacje ponad 280 z 630 przeszkolonych placówek. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele organizacji partnerskich i instytucji patronackich. Tegoroczna edycja zyskała patronaty Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Gospodarki oraz patronat Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju – Pawła Orłowskiego. Program prowadzony jest we współpracy z Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją „CoderDojo", stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji", stowarzyszeniem „Dobra Edukacja" oraz grupą nauczycieli „SuperBelfrzy RP". Mistrzowie Kodowania są też wspierani przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.


W finale Mistrzów Kodowania wzięły udział reprezentacje szkół i placówek biorących udział w programie – łącznie ponad 1300 uczniów, nauczycieli, wychowawców.

Obserwując dokonania młodych programistów prezentowane dziś na Stadionie Narodowym minister zaznaczył, że podziwia pasję nauczycieli oraz zaangażowanie uczniów, które zaowocowały stworzeniem tak niesamowitych projektów.


Mistrzowie Kodowania to największy ogólnopolski, bezpłatny program edukacyjny, kształtujący kompetencje przyszłości wśród dzieci. W ramach programu uczestnicy mają szansę przejść przez cykl 16 lekcji programowania. Udział w programie jest bezpłatny.

Pogram od początku istnienia objęty jest patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.


Nasze Ognisko Bielany reprezentowało 11 wychowanków, którzy w każdy poniedziałek w godzinach 18-20 dzielnie uczyli się programowania pod opieką Wolontariuszy Firmy Samsung Electronics Polska: Jacka i Bartka .


Dziękujemy!