W zeszły piątek mieliśmy okazję gościć w naszym Ognisku panią kapitan Joannę Sowińską. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Kalejdoskop zawodów". Nasz gość pracuje w Wojskowym Centrum Geograficznym.

W trakcie spotkania mogliśmy dowiedzieć się na czym polega praca kartografa w Wojsku Polskim. Zobaczyliśmy też jak krok po kroku sporządza się mapę na podstawie zdjęć terenu. Niemałą frajdą była możliwość przymierzenia hełmu, maski przeciwgazowej czy pasa wojskowego. Zapoznaliśmy się ze stopniami wojskowymi, więc wiemy już czym różni się szerogowy od majora, a także to, że marszałkowie powoływani są tylko na czas wojny. Dowiedzieliśmy się, jakie testy sprawnościowe trzeba zaliczyć żeby dostać się do wojska oraz co oznaczają ćwiczenia na poligonie.

Na zakończenie mieliśmy okazję wziąć udział w musztrze przeprowadzonej przez panią kapitan. Okazało się, że prawa z lewą stroną mogą się pomylić :P Uczyliśmy się także salutować. Na pamiątkę każde dziecko dostało proporczyk oraz karty okolicznościowe WP.

Kto wie... może wśród naszych Ogniskowców dojrzewa przyszły żołnierz ;)

Ciocia Małgosia