Już od jakiegoś czasu informowaliśmy Was o postępach w realizacji projektu "PwP Nowe Kompetencje", w którym udział brało sześć naszych wychowanek. Od listopada 2014 roku, kiedy to zainaugorowano prace nad drugą fazą projektu, dziewczyny wzięły udział w czterech różnych modułach - treningu umiejętności społecznych, warsztatach multimedialnych, zajęciach z zakresu diagnozy lokalnej oraz przygotowaniu inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. I właśnie tą inicjatywą był nasz ogniskowy Piknik Rodzinny "Żyj zdrowo i aktywnie", który odbył się 14 maja w naszym pięknym wiosennym ogrodzie.

Goście nie zawiedli. Byli z nami jak zwykle Seniorzy z naszego Klubu "Wrzos". Odwiedziły nas także dzieciaki z Ogniska "Gocław" oraz reprezentacja Ogniska TPD przy ul. Grochowskiej. Zaszczycili nas swoją obecnością Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe - Pan Piotr Żbikowski, Prezes "Przywrócić Dzieciństwo" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - Pani Joanna Judzińska, Dyrektor Zespołu Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" -  Wujek Jarosław Adamczuk oraz Pan Sylwester Nowak, Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Oddziału Warszawa Praga Południe.

Pogoda, która od rana płatała figle, jakby wysłuchała naszych błagań o brak deszczu i obdarzyła nas lekkimi promieniami słońca. Pierwszy raz zdecydowaliśmy się zmierzyć z tematem zdrowego żywienia i nie pożałowaliśmy :) Owocowe szaszłyki, ciasteczka owsiane, ciasto jabłkowe bez tłuszczu i cukru, warzywa z dipem, zakręcone jogurty, banany zapiekane w wiórkach kokosowych oraz fit-grill cieszyły się sporym zainteresowaiem i z pewnością na stałe wpiszą się w nasze ogniskowe menu.

W przerwach pomiędzy przekąskami dzieciaki (i dorośli) brały udział w licznych sportowych atrakcjach. Największym zainteresowaniem cieszyło się chodzenie po linie (slackline), flowersticki, skoki na skakance oraz wspólne pląsy (uczyliśmy się układu choreograficznego do tematu przewodniego imprezy czyli utworu Soul Control - Chocolate Choco Choco). Osobom potrzebującym odpoczynku zaproponowaliśmy grę w bule oraz robienie biżuterii z naturalnych drewnianych koralików - bransoletki były naprawdę piękne!

Zabawa była przednia, muzyka głośna, jedzenie pyszne a naszych emocji nie da się opisać słowami. Cytując naszą ulubioną ostatnio piosenkę, w ubiegły czwartek bujało się całe sąsiedztwo :)


Ciocia Dżasta