Coraz częściej robimy coś na Muranowie wspólnie z rodzicami. Tym razem w ostatnią sobotę listopada zajęliśmy się "produkcją" bombek styropianowych. Wchodzimy tym samym w świąteczny już nastrój.

Zawitali do nas nie tylko rodzice, ale i najmłodsze rodzeństwo, Dziadkowie, towarzyszyli nam też studenci- wolontariusze z Inkubatora Miłosierdzia.

Warsztaty pozwoliły nauczyć się, jak zrobić własną, niepowtarzalną bombkę, która będzie później ozdobą domowej choinki. Bombki były wykonywane w różnych technikach- część otulona została płatkami kosmetycznymi, inne opasane sznurkiem, były też decoupagowe. Wszystkie wystrojone, kolorowe, mieniące się tęczowymi refleksami. Impresje bombkowe pozwoliły odkryć niejeden ukryty talent artystyczny, o który wielu dorosłych nawet siebie nie podejrzewało. Bombki powstawały dzięki zgodnej współpracy członków rodziny. Poza tym nie da się ukryć, że praca wymagała nie lada cierpliwości, precyzji i staranności. Efekt wart był starań- powstało kilkadziesiąt oryginalnych bombek!

Aby dodawać energii w czasie pracy, przygotowany został słodki poczęstunek. Jedna z mam upiekła nawet czekoladowe ciasto, które jeszcze ciepłe powędrowało na stół. Łasuchy były bardzo zadowolone! W tle delikatnie snuły się świąteczne piosenki, co podkreśłało ciepły klimat.

Warsztaty były twórczym, rodzinnym spotkaniem, okazją do wspólnego działania.