W związku że zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Pałac Kultury i Nauki zaprosił naszą placówkę do współpracy w zorganizowaniu Wystawy Szopek Bożonarodzeniowych na XXX piętrze Pałacu. W ramach tego wspólnego projektu ogłosiliśmy w Ognisku "Praga" Rodzinny Konkurs Szopek!

Zaangażowanie rodzin przeszło nasze oczekiwania, powstało, aż 11 szopek, każda inna, każda cudowna, niepowtarzalna, wzruszająca. Nasze rodziny bardzo przeżywały wspólną pracę, wymieniały się pomysłami. Powstały szopki z materiałów nautralnych: siana, drewna, kartonu, artykułów spożywczych, szyszek, roślin.

Podsumowaniem tego projektu na Środkowej była wystawa prac w dniach od 30/11 do 03/12/2015. Na ten czas nasza jadalnia zmieniła się w salę wystawową, w której zwiedzający (rodzice i dzieci, goście, przyjaciele Ogniska) mogli podziwiać piękno Świąt Bożego Narodzenia uwiecznione we wszystkich przedstawionych szopkach.

Bardzo dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za współpracę, zaangażowanie i przepiękne prace. Jesteśmy z Państwa dumni!
Choć nasza wystawa znów jest naszą jadalnią to wszystkich zainteresowanych zapraszamy do jej obejrzenia w naszej wirtualnej galerii zdjęć oraz od 6 grudnia do Galerii Wewnętrznej „Trzydziestki".