W marcu i w kwietniu w Domu Kultury Praga kilkoro z naszych wychowanków wraz z rodzicami wzięło udział w warsztatach edukacyjnych wspomagających rozwój mowy u dzieci pod nazwą „Powiedz TO!” Celem tych cyklicznych warsztatów była nauka poprawnej polszczyzny oraz kultury języka od najmłodszych lat życia dziecka.

Projekt miał również za zadanie uświadomienie jaki wpływ wywiera otoczenie (rodzina, media, środowisko) na proces uczenia się mowy, na bogactwo słownika, a także kulturę języka polskiego, komunikowanie się ze światem oraz jego postrzeganie.

Nasza grupa wiekowa 7-8 latkowie wraz z dorosłymi, podczas czterech półtora godzinnych warsztatów pracowała między innymi nad takimi tematami: spojrzenie na świat oczami dziecka, rozmowy rodzinne, radio, czytanie książek z dziećmi, stworzenie własnej książki, nauka gier i zabaw językowych, słownik rodzinny. Projekt realizowany był w ramach „Ojczysty-dodaj do ulubionych” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Dziękujemy serdecznie Domu Kultury "Praga" za zorganizowanie tak interesujących i wartościowych zajęć dla małych i dużych mieszkańców naszej Dzielnicy.