W ostatnią sobotę maja nasze Ognisko przyłączyło się do organizacji Pikniku „EKO- AKTYWNI” na terenie zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 158.

Mimo początkowej wichury i straszenia nas przez deszcz, zabawa była przednia! Nasza ekipa ogniskowa przygotowała różnorodne działania plastyczne, przygotowane pod szyldem PRACOWNIA EKO ART. Pokazywaliśmy jak w sposób kreatywny przetworzyć można rzeczy, które zazwyczaj lądują w koszu. Uczestnicy zabawy mogli pod naszym okiem wykonać ekologiczne kwiaty, wykorzystując do tego plastikowe butelki po napojach lub rolki po papierze toaletowym, czy też wykleić z gazet zakładkę do książek w kształcie krawatu, lub wykonać laurkę z plastikowych korków. Świetnym pomysłem dla bardziej cierpliwych były eko- piórniki, w kształcie domków, wykonane z różnego rodzaju rolek, kartonowych kółek i sznurka jutowego.

Tańczyć każdy może! Pod takim hasłem ogniskowe ciocie zapraszały wszystkich do tańców integracyjnych, a ciocie Agnieszka, Klaudia i Ania wspólnie z nauczycielkami z SP 158 odtańczyły również na wzór Pani Michelle Obama- taniec zachęcający wszystkich do większej aktywności fizycznej.

To była bardzo aktywna i atrakcyjnie spędzona sobota. Dziękujemy naszym sąsiadom za gościnność i miłą atmosferę, a naszym Ogniskowym mamom i dzieciakom za wspaniałe przyłączenie się do   organizacji naszych działań.

Do zobaczenia za rok!