W piątki na Ursynowie można spotkać nietypowych gości!

Z inicjatywy wychowanków Ogniska w ramach realizowanego w ognisku projektu „Nie bądź obojętny- zostań EKO-friendly” utworzone zostało Zwierzakowo. Są to cykliczne spotkania z pupilami oraz zwierzęcymi współlokatorami dzieci.

Osoba przyprowadzająca „gościa” prezentuje go innym, opowiada między innymi o pielęgnowaniu, charakterystycznych cechach oraz ulubionych zabawach. Często w spotkaniach biorą udział rodzice, którzy również są cennym źródłem wiedzy na temat pupili.

Okazuje się, że w domach naszych dzieci mieszkają nie tylko tradycyjni czworonożni przyjaciele jak pies i kot. Mieliśmy szansę poznać już świnki morskie oraz... żółwie, jeże i gekony! Była to świetna okazja by dowiedzieć się od ich właścicieli więcej na temat tych nietypowych zwierzątek domowych. Co lubią, w jakich warunkach żyją oraz na czym dokładnie polega opieka nad nimi.

            Podczas tych spotkań mogliśmy również obejrzeć nietypowy pokaz z udziałem jednego z czworonogów. Wujek Dominik wraz z swym psem Kukiem dali nam świetny popis umiejętności jaką jest tropienie. Mogliśmy wtedy dowiedzieć się również więcej na temat szkolenia i trenowania tego typu zdolności.