„Pomysłów na nudę bez liku- czyli jak nie dostać kociokwiku” cz. 30

Cześć Kochani !!!

Witamy w 30 już wydaniu naszych pomysłów bez liku. Dzisiejsze wydanie będzie troszkę inne niż zwykle. Dziś znajdziecie w nim kilka propozycji oraz zobaczycie jak w Ognisku Gocław wychowankowie oraz kadra świętują 29 kwietnia, czyli jakie to święto ?

Tego dnia obchodzimy  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA. Mamy dziś święto miłośników tańca. Ognisko Gocław lubi potańczyć, co widoczne jest na różnych małych imprezach ogniskowych, codziennych zajęciach oraz własnym układzie Lambady stworzonym przez ciocię Karo i wielu innych sytuacjach gdzie tańczymy. Postanowiliśmy więc świętować ten dzień i podkreślić, że takie święto jest i warto się do niego przyłączyć zwłaszcza jeśli Kochasz taniec jak My !

A teraz dowiedzmy się dlaczego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca i co ma na celu obchodzenie tego święta ?

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, będącego pod zwierzchnictwem UNESCO. Dzień obchodów  29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. Z okazji tego święta każdego roku inny artysta związany z tańcem przygotowuje orędzie do jego miłośników. Takie orędzie pisali m.in. Kazuo Ohno, Robert Joffrey, Katherine Dunham.

Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na uniwersalizm tańca i integracje różnych środowisk narodowych i kulturowych w tańcu. Taniec jest niezwykłym elementem, w którym człowiek przełamuje swoje bariery. Jest on niezwykłą dziedziną sztuki, w której może uczestniczyć każdy. Przez taniec można wyrażać swoje uczucia.

W naszym kraju taniec staje się coraz bardziej popularny. Powstają różne szkoły tańca dla różnych grup wiekowych i z różnymi stylami tanecznymi. Oferta taneczna jest coraz bardziej rozbudowana. Taniec pozwala nadać codzienności innych barw.

A Ognisko Gocław jak obchodzi ten dzień? My w tym dniu, gdy tylko mamy wolną chwilę tańczymy, nagrywamy swój taniec lub robimy szybką fotkę i dzielimy się nią.  A niektórzy z Nas, Grześ przygotował pracę w wersji graficznej, za pomocą jednego z programów komputerowych.

Może i Ty dziś potańczysz ? Zachęcamy podziel się z nami swoim tańcem. Wyślij nam zdjęcie lub krótki filmik jak Ty dziś świętujesz.

 Pamiętajmy ! Taniec jest ważny, nie tylko dziś ale zawsze więc jeśli masz chwilę, lubisz tańczyć rób to częściej jak Ognisko Gocław. Tańcz z nami!

Na dziś to wszystko. Do usłyszenia jutro! Cześć!